8 naudingi patarimai, kaip montuoti saulės baterijas ant čerpinių stogų
Išaugus klientų, turinčių namus čerpiniu stogu, srautams, nusprendėme pakalbėti apie tam tikrą patirtį ir pastebėjimus montuojant saulės baterijas ant šio paviršiaus.
Patvariausias saulės baterijas iš svarienergija.lt galite įsigyti čia→
Su užsakovu įvertinkite plytelių būklę
Dažniausiai ant tokių stogų aptinkami seniai plauką primenantys įtrūkimai, atsiradę dėl ant stogo nukritusio įrankio ar neatsargių žmonių žingsnių. Įtrūkimai dažnai užsandarinami silikonu ar kitais klijais. Tačiau tai, kad šis defektas nėra mūsų kaltė, visiškai nereiškia, kad mes neturėsime už tai atsakyti. Iš bendrų pastebėjimų aiškėja, kad nepaisant to, kas leido tokią žalą, dėl to kaltinamas paskutinis, buvęs ant stogo, tai yra saulės kolektorių montuotojas.
Atkreipkite dėmesį į dangos sluoksnį po plytelėmis
Visi plytelių gamintojai kelia reikalavimus dangos sluoksniui tiesiai po plytelėmis. Šis sluoksnis yra pagrindas, apsaugantis namą nuo sniego, šlapdriba ir smarkaus lietaus. Juostinė pūslelinė iš tikrųjų tarnauja kaip išorinė danga kitam dangos sluoksniui, kuris yra pagrindinė hidroizoliacija. Dangos sluoksnis po čerpėmis tikrai atlieka pagrindinį vaidmenį. Prieš priimant stogą darbui, būtina atidžiai apžiūrėti šį sluoksnį. Jei šis sluoksnis yra pažeistas, supuvęs ar įskilęs, stogas gali nutekėti, nesvarbu, ką ant jo darote kaip integratorius.
Patikrinkite, ar stoge nėra kenkėjų
Čerpiniai stogai puikiai tinka šikšnosparnių, medžių žiurkėms ir voverėms. Dėl graužikų padarytos žalos gali prasiskverbti drėgmė, greitai pablogėti hidroizoliacija ir apatinės konstrukcijos. Ypatingą dėmesį atkreipkite į skyles ir įtrūkimus stoge. Anot Stearns, „Būtų labai malonu, jei pasinaudotumėte galimybe užeiti į namo vidų, apžiūrėti palėpę ir patikrinti, ar stogas praeityje nepratekėjo ir ar teka šiuo metu“.
Saulės baterijos ant stogo, eksploatacijos metu lūžta čerpės
Visada taip nutiko beveik kiekviename projekte, su kuriuo mums teko susidurti. Labai svarbu prieš pradedant stogo darbus pasiteirauti kliento apie atsarginių čerpių prieinamumą. Paprastai kur nors namų ūkių ūkinėse patalpose jo visada yra perteklius. Prieš montuojant PV sistemą, pažeistos stogo čerpės turi būti pakeistos. Jei nėra atsarginės plytelės, tada plytelė pakeičiama vandeniui atspariu įdėklu.
Apsvarstykite numatomą sistemos eksploatavimo laiką po įdiegimo
Vienas iš saulės sistemos įrengimo būdų – čerpėse išgręžiamos skylės aliuminio grebėstams pritvirtinti. Montuotojo užduotis – užtikrinti maksimalų stogo sandarumo lygį tvirtinimo vietose. Saulės elektrinė turi veikti ne trumpiau kaip 25 metus, todėl svarstant kiekvieną projektinį sprendimą reikia atsakyti į klausimą: ar šis sprendimas veiks 25 metų laikotarpį. Atitinkamai izoliacinės medžiagos turi būti parenkamos atsižvelgiant į aukščiau nurodytą tarnavimo laiką ir atsparios aplinkos poveikiui.
Apsvarstykite galimybę pašalinti juostinę pūslelinę
Vienas populiarus montavimo būdas – montuotojai nuima nuo stogo čerpę ir pakeičia jas bituminiu įdėklu. Saulės baterijos įrengiamos ant stogo naudojant vandeniui atsparų įdėklą ir standartines tvirtinimo detales, o tada čerpės iš naujo įrengiamos aplink sistemos rėmo perimetrą, kad visa sistema atrodytų įmontuota į čerpinį stogą. Pasirodo, bitumo įdėklas atlieka hidroizoliacinio sluoksnio vaidmenį.
Saulės baterijų montavimas
Konstrukcijos inžinieriai palaikys idėją įdiegti sistemą ant faneros, kuri greičiausiai palaikys saulės kolektorių sistemą. Tačiau pakankamai stiprus vėjas gali nuplėšti fanerą nuo stogo, nes dažniausiai ji laikosi tik aštuoniomis mažomis vinimis. Tai darydami įsitikinkite, kad montuotojai iš anksto išgręžia skyles fiksavimo varžtams. Jei tai nebus padaryta, gegnes galima padalinti.
Sumažinkite papildomą svorį
Plytelės sunkios. Apribojus papildomą stogo apkrovą ir gavus atitinkamą statybos inžinieriaus patvirtinimą, bus užtikrintas konstrukcijos vientisumas. Prieš pradėdami montuoti saulės sistemą, atidžiai apžiūrėkite ir išstudijuokite stogo konstrukciją. Reikia turėti omenyje: net pačios masyviausios plytelės gali būti trapios.
Šaltinis: https://www.svarienergija.lt